Artykuł ten jest wskazówką pomocną przy tworzeniu własnych tematów do WordPress.
Przygotowanie tematu dla WordPressa wymaga zawarcia w kodzie HTML oraz CSS3 wielu dodatkowych funkcji, które dopiero w połączeniu z projektem witryny tworzą wspólnie funkcjonującą całość. W tym artykule opiszę style CSS3, które trzeba umieścić wewnątrz naszego przygotowanego pliku ze stylami np. style.css. Oba style dotyczą właściwej stylizacji zdjęć w postach.
1) Wielkość obrazu, który załączamy do posta musi być ograniczona szerokością np. DIV, bez poniższego kodu po wyświetleniu posta każde zdjęcie miałoby rzeczywistą wartość, a zatem zburzyłoby układ witryny. W pliku CSS należy dodać poniższy kod, a WordPress każdą dodaną grafikę ograniczy do elementu, wewnątrz którego będzie ona umieszczona.
.size-auto,
.size-full,
.size-large,
.size-medium,
.size-thumbnail {
max-width: 100%;
height: auto;
}
2) Drugi kod również dotyczy stylizacji zdjęć w postach, ale jego zadaniem jest obsłużenie wyrównania grafik, według oczekiwań użytkownika. Gdyby poniższy kod nie znalazł się w pliku CSS to każda grafika zawsze byłaby wyrównana do lewej niezależnie od tego co w MENU „Dodaj” -> „Wpis” zaznaczyłby użytkownik piszący posta.
img.alignright {float:right; margin:0 0 1em 1em}
img.alignleft {float:left; margin:0 1em 1em 0}
img.aligncenter {display: block; margin-left: auto; margin-right: auto}
a img.alignright {float:right; margin:0 0 1em 1em}
a img.alignleft {float:left; margin:0 1em 1em 0}
a img.aligncenter {display: block; margin-left: auto; margin-right: auto}